Werken bij ANG: Asrat Alato

Sinds juli 2024 werkt Asrat Alato bij ANG in Montfoort, maar hij begon zijn loopbaan in Addis Abeba. Tijdens zijn bachelor Hydraulic & Water Resources Engineering in Ethiopië ontstond zijn fascinatie voor GIS en remote sensing en vooral hoe je die technieken kunt gebruiken om problemen met waterschaarste op te lossen. Hoe kun je bijvoorbeeld satellietbeelden gebruiken om waterstromen te analyseren of droogte op tijd te signaleren? Tijdens zijn master in Geoinformation Science vertelde hij dit aan een professor die hem wees op de mogelijkheden in ‘Nederland Waterland’. Meer specifiek, het Geoinformation & Earth Observation-programma aan Universiteit Twente waarvoor hij in 2018 een beurs kreeg via het Orange Knowledge Programma.  

Van Addis Abeba naar ANG
Na het succesvol afronden van zijn studie bleef Asrat Alato in Nederland waar hij ging werken bij Digireg. Via zijn professionele netwerk kwam Asrat in aanraking met ANG. Een vacature in team Geo trok direct zijn aandacht. “De functie sprak me meteen aan en toen ik tijdens mijn eerste gesprek met manager Martijn Pellegrom hoorde over de ambities van het Geo-team wist ik: dit past bij mij.”

Werkzaamheden als Coördinator Geo-informatie
Asrat startte als Remote Sensing Specialist maar heeft zich inmiddels opgewerkt tot Coördinator Geo-informatie. Hij leidt uiteenlopende projecten bij gemeenten als Amsterdam, Den Haag, Borsele, Waalwijk en Meerinzicht. Zijn werk richt zich onder andere op fotogrammetrische producten zoals Digital Surface Models (DSM), point clouds, True Ortho en 3D Meshes. Zijn ruime ervaring met fotogrammetrie helpt om de kwaliteit van onze ANG mutatiesignalering te verbeteren. Dat is ook de reden dat hij trots is op de hoge kwaliteit van de Geo AI-producten die zijn team oplevert. Verder is Asrat actief betrokken bij projecten rondom boomkronen, BAG, BGT en WOZ. “Wat ik mooi vind aan dit werk is dat we het hele proces begeleiden: van de eerste data-analyse tot het verwerken en actualiseren van de data. Je ziet direct de waarde van wat je doet.”

Trots op het Geo-team
Wat Asrat aanspreekt in ANG als werkgever is de open cultuur en ruimte voor initiatief. “Iedereen krijgt hier gelijke kansen, ongeacht je achtergrond. Er is vertrouwen en ruimte om jezelf te ontwikkelen en dat geeft me energie.” Als coördinator houdt hij zich ook bezig met de planning, afstemming met collega’s en opdrachtgevers en met het bewaken van de kwaliteit. “Ik vind het belangrijk dat we altijd betrouwbare, consistente en hoogwaardige data leveren. We krijgen hier van onze klanten veel positieve feedback op en dat maakt me trots op ons Geo-team.”

Blijven groeien bij ANG
Asrat voelt zich inmiddels helemaal thuis bij ANG. Al gaat hij op ‘frikandel friday’ liever voor een (vegan) kaassoufflé  en haalt zijn bakkie in Montfoort het niet bij dat uit Ethiopië, de ‘geboorteplaats’ van koffie. “Ik krijg hier de kans om mijn expertise in te zetten én om mezelf verder te ontwikkelen. Ik kijk ernaar uit om samen met het team nog veel mooie projecten te realiseren.”

Werken bij ANG: Abel Provily

Een studie (neuro-)psychologie. En dan? Precies; adviseur belastingen en basisregistraties worden voor lokale overheden. Het klinkt misschien niet als een logische stap, maar voor onze

Lees meer »

Wat zoek je?