Gemeente Amsterdam kiest ANG voor inventarisatie van 555 hotels

Gemeente Amsterdam heeft ANG de opdracht gegund voor een eenmalige inventarisatie van alle hotels in de stad. Op 555 locaties brengen we het actuele aantal kamers, bedden en slaapplaatsen in kaart. Onze controleurs gebruiken de Registratie-App (R-App) om alle bevindingen per locatie vast te leggen.

Aanleiding: Voorbereidingsbesluit slaapplaatsen hotels
Amsterdam wil een goede balans houden tussen wonen, werken en recreëren. Vooral in de binnenstad en rond het centrum bezoeken en overnachten veel toeristen. Dit zorgt soms voor overlast. De gemeente wil dat bezoekers welkom blijven, maar ook dat het prettig blijft om in Amsterdam te wonen.

Daarom heeft de gemeenteraad op 28 november 2024 het Voorbereidingsbesluit slaapplaatsen hotels genomen. Sindsdien mag het aantal slaapplaatsen alleen worden uitgebreid met een vergunning. Onlangs is deze beddenstop voortgezet voor onbepaalde tijd. Om dit beleid te kunnen handhaven, voert ANG nu een nulmeting uit om te inventariseren hoeveel slaapplaatsen er in hotels zijn.

Gegevens direct vastleggen met de R-App

Tijdens de locatiebezoeken vergelijken onze controleurs de feitelijke situatie met de bedrijfsadministratie van het hotel. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van de door ANG ontwikkelde R-App. Met behulp van deze app kunnen onze controleurs alle benodigde gegevens eenvoudig registreren op locatie. Hierdoor zijn de bevindingen direct digitaal beschikbaar en kunnen de resultaten efficiënt gecontroleerd en verwerkt worden. Dit levert de gemeente een complete en gevalideerde digitale dataset per hotel op. 

Ervaring met controles van verblijfsaccommodaties

Team Recreatieve heffingen van ANG voert deze opdracht uit. Dit team ondersteunt gemeenten bij inventarisaties en controles van hotels, vakantieparken en andere verblijfsaccommodaties. De verzamelde gegevens kunnen ook worden gebruikt om administraties te actualiseren of als basis voor de controle op toeristenbelasting.

Ook verblijfsaccommodaties laten inventariseren?

Wil je weten hoe ANG een inventarisatie of controle binnen jouw gemeente kan uitvoeren? Neem contact op met Vincent Maltha (06 471 117 54). Hij bespreekt graag welke aanpak past bij jullie vraag en het aantal te controleren locaties.

 

 

Wat zoek je?